12.06.2019

Oblíbený bar
Terasa Zlín

Ve Zlíně vzniká jedinečný podnik, jaký nemá ve městě obdoby

Proměnu prostoru 
v jedinečný podnik,

Oblíbený bar Terasa Zlín v centru města je už nějakou dobu uzavřený. Důvodem je rozsáhlá rekonstrukce, která má za cíl proměnu prostoru v jedinečný podnik, jaký nemá ve Zlíně obdoby. Nejrůznějších kaváren, restaurací a hospod vyrostlo v posledních letech ve Zlíně jako hub po dešti. Ale klasický bar v krajském městě doposud chybí. Bar Terasa Zlín ale nabídne nejen špičkový bar, ale i daleko více. V samém středu města vznikne podnik, který bude žít hned několik životů najednou. Ráno sem mohou zavítat lidé na kávu, v poledne na menu a večer nabídne Terasa Zlín intimní barovou atmosféru ideální k zábavě i navazování nových kontaktů. 

„Přestavbu interiéru jsme pojali opravdu ve velkém stylu. Měníme vše od podlah přes vybavení až  po veškerá zázemí včetně kuchyně nebo toalet. Unikátní bude například systém osvětlení, který mimo jiné dokáže měnit barvu osvětlení, čímž se během okamžiku zcela změní atmosféra v podniku. Co se týká elektrických kabelů, je jich potřeba asi pět kilometrů,“ poznamenala PR manažerka  polyfunkční budovy Terasa 1 Nikola Hofmanová. Podlahová krytina bude tvořena speciální stěrkou, klubové posezení bude z pravé kůže a mimořádná budou i samotná skleněná svítidla, která jsou ručně vyráběná. 

Přesto, že interiér bude velmi nadčasový, rozhodně by neměl zvát k návštěvě jen vybranou klientelu. Bar bude otevřen každému, bez ohledu na jeho věk či sociální postavení. „Špičkové materiály používáme při rekonstrukci proto, abychom zákazníkům dopřáli maximální komfort. Ať už jde o studenta, maminku na mateřské, seniora nebo úspěšného podnikatele. Všech si vážíme stejně a všichni u nás najdou to, co hledají,“ doplnila Hofmanová. Ústředním prvkem bude bar, ke kterému si bude moci sednout až 14 lidí najednou. V nabídce bude opravdu velké množství alkoholu, a to nejen klasických značek. Na své si ale přijdou i milovníci vína či piva. Další část bude mít podobu kavárny, posezení bude možné nejen na židlích, ale i v pohodlných klubovkách. Nově se bude v baru Terasa Zlín také vařit. Lidé si budou moci pochutnat na populární středomořské kuchyni, těstovinách i nejrůznějších salátech. V poledne se pak budou podávat oblíbená menu za zvýhodněnou cenu. 

O návrh interiéru se postarali designeři z ateliéru Bonbon, kteří vytvořili tvář legendárních brněnských barů, společně se známým zlínským architektem Ivanem Bergmannem, který v roce 2008 získal cenu města Zlína. „Jsme rádi, že spolupracujeme s takovými odborníky. Jsou pro nás zárukou úspěchu,“ podotkla Hofmanová. Původně měl bar Terasa Zlín kapacitu asi 60 míst, po přestavbě bude uvnitř podniku asi 70 míst k sezení a stejný počet bude moci sedět také na jedinečné terase, ze které je nádherný výhled na centrum Zlína. I terasa bude součástí rozsáhlé rekonstrukce. Bude koncipována tak, aby ji bylo možné využívat po většinu roku. V chladných  dnech bude vytápěna tepelnými ohřívači. Část terasy bude tvořit i zeleň, která navodí klidnou atmosféru. 

Stavební práce jsou momentálně v plném proudu. Snahou všech je, aby nový bar Terasa Zlín začal lidem sloužit na konci léta.