12.06.2019

Výjimečný objekt

Dobrá adresa ve Zlíně? Terasa 1, tam to žije

Výjimečný objekt 
má i nové výjimečné logo

Terasa 1 není jen budova, které vdechl osobitou tvář známý zlínský architekt Ivan Bergmann. Nejde jen o místo, kde pod jednou střechou najdete velké množství služeb od lékařských ordinací pro děti i dospělé přes pekařství až po banku. Není to jen prostor, ve kterém funguje známý bar s úchvatnou terasou. A není to ani pouze dům na dobré adrese v centru Zlína v blízkosti místa, které si pro své podnikání vybral i slavný František Čuba a kde dnes funguje známý podnik Baťa. Je to daleko víc. Je to místo setkávání lidí, místo nových příležitostí, místo s geniem loci.

Výjimečný objekt má i výjimečné logo, které vytvořil grafik Studia 6.15 Ivo Koníček. „Tvar grafického symbolu vychází ze spojení písmena T a číslice 1. Symbol je vytvořen na čtvercové mřížce, která jej dělí do více částí, s odkazem na to, že i budova sama shlukuje více různých společností a všechny dohromady pak tvoří jeden celek, Terasu 1,“ řekl k logu Ivo Koníček.

Stejně jako budova, má i symbol čtyři patra. „Protože pohled z terasy je orientován směrem na západ, vychází barevnost symbolu z barev večerní oblohy se zapadajícím sluncem. A protože obloha není jenom modrá, má i symbol celou škálu barev. Logotyp je vysázen písmem Montserrat, jehož geometrická přesnost a jednoduchost by měla jít ruku v ruce s architekturou města. Písmo je inspirováno typografií z amerických plakátů první poloviny 20. století a mezi jeho skvělé vlastnosti patří i to, že licence k jeho užití je zcela zdarma,“ doplnil Koníček.